Pēc amerikāņu zinātnieku datiem, kurkuma satur plašu antioksidantu spektru, tai piemīt pretvīrusu un antibakteriālas, pretsēnīšu, pretvēža, antimutagēnas un pretiekaisumu īpašības.

Kurkumas aktīvās vielas kurkumīna darbība kopā ar melno piparu aktīvo vielu piperīnu palielina kurkumīna aktivitāti cilvēka organismā par 2000%.

Kurkumā ir liels daudzums svarīgāko barības vielu: olbaltumvielas, šķiedrvielas, niacīns, vitamīni C,E, K, kalcijs, kālijs, varš, dzelzs, magnijs un cinks, tādēļ kurkuma ir ļoti noderīga plaša spektra veselības problēmu ārstēšanā. Visiem ir zināms, ka jebkurš produkts, vai tas būtu uztura bagātinātājs vai medicīnisks preparāts, vislabāk mūsu organismā uzsūcas šķidrā veidā, tādēļ kurkumas sula, tas ir optimāli koncentrēts naturāls produkts ar lielu daudzumu noderīgu īpašību, šeit vien dažas, pasaules zinātnieku atklātās kurkumas saknes īpašības:

Pretvēža: Kurkuma var palīdzēt novērst prostatas , plaušu, kuņģa, ādas un asins vēžus, apturēt vēža šūnu augšanu. Kurkumas lietošana uzturā atvieglo ķīmijterapijas procedūras.

Vairāki pētnieki ir noskaidrojuši, ka aktīvās komponentes kurkumā padara to par vienu no labākajiem līdzekļiem, kas aizsargā pret radiācijas inducētajiem audzējiem.

Artrīts: kurkumas pretiekaisumu īpašības lieliski piemērotas gan osteoartrīta tā arī reimatiozā artrīta ārstēšanai.

Turklāt, kurkumas antioksidatīvās īpašības iznīcina organismā brīvos radikāļus, kuri bojā organisma šūnas.

Kurkuma uzlabo glikozes kontroli un pastiprina to zāļu preparātu iedarbību, kurus lieto diabēta ārstēšanā. Vēl kāda svarīga priekšrocība ir kurkumas efektivitāte insulīna rezistences pazemināšanā, kas var novērst otrā tipa diabēta attīstību.

Pazemina holesterīna līmeni: pētījumi parādīja, ka vienkārši kurkumas lietošana var samazināt holesterīna līmeni asinīs. Tomēr, par lietošanu kopā ar spēcīgas iedarbības zālēm pirms diabēta ārstēšanas perioda labāk ir konsultēties ar ārstējošo ārstu.

Imūnmodulators: kurkuma satur vielu, kas pazīstama kā lipopolisaharīds, kura palīdz stimulēt organisma imūnsistēmu.

Tās antibakteriālās, pretvīrusu un pretsēnīšu īpašības palīdz nostiprināt imūnsistēmu.
Dziedinošas: kurkuma ir dabīgs antiseptisks un antibakteriāls līdzeklis, un tā var tikt lietota kā efektīvs dezinficējošs līdzeklis pat pie psoriāzes ārstēšanas un citu ādas iekaisumu slimību ārstēšanas. Sastāvdaļa, kura ir kurkumā, palīdz pastiprināt žults plūsmu, kas ir svarīga komponente uzturā lietoto tauku pārstrādē.

Novērš Alcheimera slimību: smadzeņu bojājums, viens no galvenajiem kongnitīvajiem traucējumiem, tādiem, kā

Alcheimera slimība. Kurkuma uztur kopējo smadzeņu veselības stāvokli, palīdzot noņemt asinsvadu aizsērējumus galvas smadzenēs un skābekļa plūsmas uzlabošanā. Tāpat tā var novērst vai arī palēlināt Alcheimera slimības progresēšanu.

Uzlabo gremošanu: daudzas kurkuma galvenās sastāvdaļas stimulē žults veidošanos žultspūslī, kas palīdz uzlabot gremošanu un samazina vēdera uzpūšanās simptomus un gāzu veidošanos. Turklāt kurkuma palīdz ārstēt lielāko daļu zarnu iekaisuma slimību formu, ieskaitot nespecifisku čūlaino kolītu. Ja Jums ir kādas hroniskas žultspūšļa slimības, ieteicams vispirms konsultēties ar ārstu.

Novērš aknu slimības: kurkuma ir sava veida dabiskais aknu detoksikants. Aknas attīra asinis, ražojot fermentus, un kurkuma palielina šo dzīvībai svarīgo enzīmu ražošanu. Šie dzīvībai svarīgie fermenti samazina toksīnus organismā.

Kurkuma arī palīdz uzlabot asinsriti. Visi šie faktori uztur aknu veselību.

Kurkuma lieliski sārmina ķermeni, atšķaida asinis, ir noderīga varikozām vēnām un hemoroīdiem, uzlabo asins un asinsvadu stāvokli.

Vēl zinātnieki savos pētījumos norādījuši slimības un simptomu grupas, kuru gaitu var uzlabot, bet ne izārstēt: palēnina paātrinātu sirds darbību un sirds išēmiskās slimības riska pazemināšanu, palēnina kataraktas veidošanos, veicina grūti dzīstošu brūču dzīšanu, palēnina glaukomas attīstību, samazina paaugstinātu asinsspiedienu, samazina apetīti un līdz ar to novērš lieku kilogramu veidošanos, mazina miega traucējumus, samazina nieru darbības traucējumus un vairogdziedzera darbības problēmas, darbojas kā antidepresants ( samazina uzbudināmību, agresiju, ātras garastāvokļa maiņas), samazina muskuļu vājumu, sliktu dūšu, darbojas pret astmas lēkmēm.

Sula tiek ražota ar aukstās spiešanas metodi no svaigām saknēm, kas savāktas tikai Indijas ekoloģiski tīrajās saimniecībās, un tai netiek pievienotas krāsvielas un konservanti. Tikai ar šo ražošanas metodi pilnībā saglabājas divi galvenie saknes terapeitiskie komponenti:

1. ēteriskās eļļas,
2. pati kurkuma un kurkumīns.

Visi pārējie kurkuma vai pulvera veidi, vai iekapsulētais pulveris žāvējot zaudē vismaz 90% no ēterisko eļļu un kurkumīna īpašībām. Dažādi kurkuma ietekmes pētījumi pielīdzina kursu 3 pudelēs sulas līdz pat  13-15 kg pulvera,  kurš ir kapsulas formā vai tablešu formā. Tā ir pulvera forma (garšviela), kas skaistā iepakojumā ir zaudējusi lielāko daļu savu derīgo īpašību.

Mūsu izvēle bija 3 veidu ogas, kas katra pa sevi lielisks avots imunitātes veidošanai: smiltsērkšķis, purva dzērvenes un upene. Šīs ogas kopā ar kurkumas biosulu un melnajiem pipariem ir īstas „veselības bumbas.”

Lietošana: ja neesat pietiekami stiprs, tad vismaz sākumā iesakām lietot pēc ēšanas.

Parastā ieteicamā dienas deva ir 60 -180 ml dienā. Vairāk lietot nav nepieciešams. Lietot vismaz 5 dienas no vietas, lai organisms pieņem šo ritmu. Tad var 2 dienas izlaist un atkal 5 dienas no vietas. Šo produktu nevajag lietot pēcpusdienā pēc 18.00 vakarā, jo radīsies liels enerģijas, spēka pieplūdums, kas var izsaukt iemigšanas grūtības.

Bērni var lietot no 5 gadu vecuma pēc sekojošas shēmas: 7 gadi ir puse no pieaugušo devas tātad 50 ml dienā ( 1 ēdamkarote ir 15 ml), 5 gadi – 30 ml, 9 gadi – 75 ml, 11 gadi – 90 ml., atšķaidot ar kādu citu sulu.

Sagatavojis ārsts Māris Selga