Vieta jūsu atsauksmēm

Aicinām iepazīties ar produkta lietotāju, mūsu ilgtermiņa klientu atsauksmēm, kā arī speciālistu viedokļiem par smilstērkšķi, tā veselīgajām īpašībām.

Roberto Meloni

Itāļu dziedātājs un TV raidījumu vadītājs

Veselīgi, dabiski, uzmundrinoši un man ļoti palīdz it īpaši rudenīgos laiak apstākļos gan darbā gan kad gribas aizsargāt sevi un stiprināt savu imunitāti . Ļoti ļoti patik ! It īpaši upeņu šotiņi 🙂

Edita Romāne

DR. PHARM., RĪGAS STRADIŅA UNIVERSITĀTES FARMĀCIJAS FAKULTĀTES DOCENTE

Savvaļā tā lielākās audzes ir atsevišķās Āzijas vietās, tostarp Sibīrijā, tāpēc tas ir plaši lietots Sibīrijas tautu un Tibetas medicīnā. Tibetas lamas smiltsērkšķi uzskatīja par vienu no vērtīgākiem ārstniecības līdzekļiem. Raugoties no mūsdienās uzkrāto zināšanu par smiltsērkšķi kopuma, droši var teikt, ka tā brīnumaino īpašību apraksti nebūt nav pārspīlēti. Piemēram, smiltsērkšķa augļi ir produkts, kuram tā īpašību grupā grūti atrast līdzvērtīgu gan starp pārtikas produktiem, gan drogām, kas ir izejmateriāls zāļu preparātu gatavošanai.
Smiltsērkšķa augļi ir daudzu bioloģiski aktīvu vielu – karotinoīdu, C vitamīna, E vitamīna, K vitamīna, vairāku B grupas vitamīnu, F vitamīna jeb neaizstājamo nepiesātināto taukskābju koncentrāts.

Karotinoīdu vienu daļu sastāda karotīni – no tiem cilvēka organismā veidojas A vitamīns. Karotīnus, tāpat kā A vitamīnu, organisms spēj uzņemt tikai taukos izšķīdušus, tāpēc, piemēram, burkāni jāēd gatavoti eļļā, sviestā vai ar krējumu. Smiltsērkšķa augļos karotinoīdi jau ir eļļas sastāvā. Augļu mīkstumā tās ir līdz 8%, bet kauliņos – līdz 13%.

Būtiski nozīmīgi, ka smiltsērkšķa augļos un to pārstrādes produktos ir ne tikai daudz C vitamīna, bet atšķirībā no savvaļas rožu (mežrozīšu) augļiem un upenēm, tas labi saglabājas.

Salīdzinot E vitamīna daudzumu savvaļā un dārzā vāktos augļos, vairāk nekā smiltsērkšķa augļos tā ir tikai lācenēs. Savukārt K vitamīna smiltsērkšķa augļos ir pat 2 – 3 reizes vairāk nekā citos kultūraugos.

Ar F vitamīnu mēdz apzīmēt to nepiesātināto taukskābju, kuru trūkums organismā izraisa veselības traucējumus, summu. Sākotnēji šīm taukskābēm piedēvēja vitamīnu darbību un nosauca par F vitamīnu.

Mūsdienās tās sauc par neaizstājamām taukskābēm, jo organismā tās nesintezējas vai sintezētas nepietiekamā daudzumā, tādēļ jāuzņem ar pārtiku. Līdz ar to šīs taukskābes ir neaizstājamas uzturvielas, jo no tām organismā veidojas pārējās organisma normālai vielmaiņai būtiskās taukskābes un to metabolīti, kas piedalās ļoti daudzu organismam svarīgu funkciju uzturēšanā un regulēšanā.

Šis uzskaitījums apliecina, ka smiltsērkšķa sulai ir izcila uzturvērtība kā dabiskam multivitamīnu un neaizstājamo taukskābju avotam organisma nodrošināšanai ar tam būtiski nepieciešamām uzturvielām. Iekļaujot smiltsērkšķa sulu ikdienas diētā, tā organismu spēcinās. Sava dabiski bagātīgā sastāva dēļ tā jo īpaši vērtīga cilvēkiem, kuru darba vide nav veselībai labvēlīga (karstums, aukstums, mitrums, ķimikālijas, jonizējošs starojums, spriedze, fiziska pārpūle); slimības nomocītiem cilvēkiem – ātrākai atlabšanai. Kaitīgu ieradumu varā esošiem cilvēkiem, piemēram, smēķētājiem, kam nepieciešama lielāka C vitamīna ikdienas deva, alkohola cienītājiem – kā palīglīdzeklis aknu toksisku bojājumu novēršanai, lai stimulētu aknu atindēšanu no alkohola.

Dalija Segliņa

LVAI VAD. PĒTNIECE DR.SC.ING.

Tieši dzērieni ir uzskatāmi par optimālo pārtikas produktu, kas izmantojams jebkura cilvēka ēdienkartē. SIA Satori Alfa smiltsērkšķu nektāra pārstrādes tehnoloģija ļauj to bagātināt ar nepiesātinātajām taukskābēm, kas atrodas smiltsērkšķu sēklu eļļā.

Smiltsērkšķu sēklu eļļa satur vairāk linol- un linolēnskābes, savukārt augļu mīkstuma eļļa – lielāku daudzumu palmitīn- un oleīnskābes. Tādēļ, dzerot nepasterizētu smiltsērkšķu nektāru, mēs uzņemam ievērojamu daudzumu funkcionāli aktīvo vielu, kas uzlabo veselību.

Smiltsērkšķu nektārs ir lieliska sastāvdaļa dažādu augļu un ogu kokteiļu gatavošanai. Sevišķi, ja to izmanto kopā ar saldiem banāniem, aromātiskām zemenēm un nedaudz apelsīna.

Rūpēsimies par savu veselību un baudīsim kopā šo dabas bagātības produktu!

Roberts Lācītis

MAKROBIOTIKAS SPECIĀLISTS

Dažu mēnešu laikā izteikti uzlabojas dzimumdzīves funkcijas, kā sievietēm tā arī vīriešiem. Ir jau tā; kad ir izdzerts, tad gribās vēl.

Paldies par veiksmīgu smiltsērkšķu ogu pārstrādes tehnoloģijas atklāšanu un pielietošanu veselībai tik piemērota produkta radīšanā!

Smiltsērkšķu sēklu eļļa satur vairāk linol- un linolēnskābes, savukārt augļu mīkstuma eļļa – lielāku daudzumu palmitīn- un oleīnskābes. Tādēļ, dzerot nepasterizētu smiltsērkšķu nektāru, mēs uzņemam ievērojamu daudzumu funkcionāli aktīvo vielu, kas uzlabo veselību.

Smiltsērkšķu nektārs ir lieliska sastāvdaļa dažādu augļu un ogu kokteiļu gatavošanai. Sevišķi, ja to izmanto kopā ar saldiem banāniem, aromātiskām zemenēm un nedaudz apelsīna.

Rūpēsimies par savu veselību un baudīsim kopā šo dabas bagātības produktu!

Mārtiņš Rītiņš

RESTORĀNA "VINCENTS" ŠEFPAVĀRS

Šī oga ir uzskatāma kā viena no pasaules “super berry” – oga ar unikālu spēku! Sievietes dzer šo sulu skaistumam un karavīri spēkam.
Smiltsērkšķu ogas ir pilnas ar vitamīnu C, pat 12 reizes vairāk nekā apelsīnam, kas nāk no Spānijas.

Smiltsērkšķi nezaudē savu vērtību pat tad, kad ir sasaldēti, tāpēc es restorānā Vincents šo ogu izmantoju visu gadu.